poniedziałek, 29 października 2012

XII MAZOVIA JUNIOR CUP LEDNIK VIII

Miastko dn. 28.10.2012.r.

W Sochocinie w ZS przy ul. Szkolnej 17 i w Płońsku przy ul. Kopernika 3 odbył się międzynarodowy turniej XII MAZOVIA JUNIOR CUP: Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju wystartowało 258 zawodniczek i zawodników z: Ukrainy, Białorusi i Polski.

Turniej został rozegrany systemem grupowo – pucharowym i stał na wysokim poziomie. MKB „Lednik” Miastko był reprezentowany w juniorach młodszych: Aleksandra Paprzycka, Marta Małyszko,

w młodzikach: Robert Cybulski, Kamil Gocan, Olivia Batko, Paweł Szweda, Łukasz Stępniewski i w młodzikach młodszych: Joanna Dorawa, Magdalena Wolska, Aleksandra Szweda, Klaudia Ostrowska i Szymon Cybulski.

Start naszych zawodników ogólnie był dobry, niektórzy mieli szczęście w losowaniu (mikst Paweł Szweda – Olivia Batko), niektórzy pecha (debel Robert Cybulski – Kamil Gocan).

Juniorki młodsze osiągnęły wyniki:
- gra pojedyncza juniorek młodszych:  IX miejsce Aleksandra Paprzycka,
- gra podwójna juniorek młodszych: II miejsce Marta Małyszko – Aleksandra Paprzycka,
- gra mieszana juniorek młodszych: IX miejsce Marta Małyszko – Norbert Miarka ZKB „Maced” Polanów.
Młodziki spisali się następująco:
- gra pojedyncza młodzików: XI miejsce Robert Cybulski, XXI miejsca Kamil Gocan, Paweł Szweda i Łukasz Stępniewski,
- gra pojedyncza młodziczek: XV miejsce Olivia Batko,
- gra podwójna młodzików: IV miejsca Robert Cybulski – Kamil Gocan,
- gra mieszana młodzików: II miejsce Paweł Szweda – Olivia Batko, VII miejsce Łukasz Stępniewski – Roksana Stokowska UTS Akro-Bad Warszawa.

Młodziki młodsi średnio spisali się najlepiej:
- gra pojedyncza młodziczek młodszych: V miejsce Klaudia Ostrowska, IX-X miejsca Joanna Dorawa i Aleksandra Szweda, XI miejsce Magdalena Wolska,
- gra pojedyncza młodzików młodszych: XIII miejsce Szymon Cybulski,
- gra podwójna młodziczek młodszych:

III miejsce Joanna Dorawa – Klaudia Ostrowska, VII miejsce Aleksandra Szweda – Magdalena Wolska,
- gra podwójna młodzików młodszych: V miejsce Szymon Cybulski – Łukasz Cimosz KS „Chojnik” Jelenia Góra.
Podsumowując Ola Paprzycka wygrała pierwszą grę w grupie z Klaudią Socha „Chojnik” Jelenia Góra 21:11 i 21:15 i minimalnie przegrała drugą grę w grupie z Tatianą Lema Lviv Badminton Club Ukraina 21:19, 12:21 i 18:21, natomiast Robert Cybulski w grupie wygrał dwie gry z Adrianem Majewskim „Hubal” Białystok 21:16, 21:13 i pokonał Oleha Zhutsky Lviv Badminton Ukraina 21:11 i 21:10 natomiast w ostatniej grze grupowej przegrał z Kamilem Bartkiewiczem UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 15:21 i 19:21.

Z młodziczek tylko Magda Wolska nie wyszła z grupy gdyż miała w swojej grupie zawodniczkę rozstawioną z nr. 2 Agnieszkę Foryta STB „Energa” Lubliniec z którą przegrała 14:21 i 9:21 w drugiej grze Magda pokonała Klaudie Peplińską ULKS „U-2 Lotka” Bytów 18:21, 21:17 i 21:10. W grze o ćwierćfinał  Asia przegrała z faworytką turnieju i późniejszą zwyciężczynią Idą Wiśniewską niezrzeszeni 7:21 i 16:21 a Ola Szweda poległa z Lizavetą Bayrarouskaya 17:21 i 18:21 oczywiście wcześniej obie wygrały swoje grupy.

Najdalej z młodziczek młodszych doszła Klaudia Ostrowska, która po wygraniu grupy w ćwierćfinale przegrała z zawodniczką rozstawioną z nr 1 w turnieju Hanną Szymańską STB „Energa” Lubliniec. W grze podwójnej bardzo dobrze zagrały Joanna Dorawa - Klaudia Ostrowska, które po wygraniu grupy w meczu półfinałowym poległy z późniejszymi zwyciężczyniami Natalia Róg MKS „Stal” Nowa Dęba – Ida Wiśniewska niezrzeszeni 15:21 i 14:21. W punktacji klubowej „Lednik” Miastko na 40 klubów uplasował się na VIII – miejscu.

Cały wyjazd został opłacony w połowie przez zawodników i w połowie przez Firmę ExPro, Optima i Harat.