środa, 20 marca 2013

Czwórka na podium

Miastko dn. 16.03.2013.r.

W Suchedniowie Woj. Świętokrzyskie 16.03.2013.r. w Hali przy Ul. Sportowej 3 odbył się Krajowy Turniej Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Badmintona. Wzięli w nim udział zawodniczki i zawodnicy z całej Polski. Turniej został rozegrany systemem grupowo – pucharowym i stał na wysokim poziomie. MKB „Lednik” Miastko był reprezentowany w juniorach młodszych przez: Aleksandrę Paprzycką i Martę Małyszko, natomiast w młodzikach reprezentowali nas: Robert Cybulski i Kamil Gocan.

W grupie juniorów młodszych bardzo dobrze wypadła A. Paprzycka w singla zajmując III – miejsce gdzie w grze o finał uległa Annie Dębskiej z UKSB „Milenium” Warszawa w setach 21:18, 14:21 i 18:21 Ola po drodze w grupie pokonała Iwonę Gładysz UMKS „Junis” Szczucin 21:13, 21:5, następnie wygrała z Pauliną Obarą MKS „Orlicz” Suchedniów 21:9, 21:5, trochę słabiej poszło M. Małyszko gdyż w singla zajęła V – miejsce uzyskując wyniki: w pierwszym meczu
Marta przegrała 13:21, 13:21 z Marią Kopyt UKSB „Milenium” Warszawa i w drugiej rundzie nieznacznie uległa 9:21, 21:18 i 19:21 z Justyną Wudarską UKS „Iskra” Sarbice i w ostatniej grze pokonała Annę Korbaś 21:14, 21:11 UMKS „Junis” Szczucin .

W grze podwójnej nasze zawodniczki zajęły I – miejsce pokonując: Iwonę Gładysz – Annę Korbaś UMKS „Junis” Szczucin 21:9, 21:6 w drugiej grze ograły parę Magdę Łukasiak – Paulinę Obara MKS „Orlicz” Suchedniów 21:6, 21:16.

W młodzikach była większa konkurencja ale Robert z Kamilem poradzili sobie bardzo dobrze. W grze podwójnej nasi zawodnicy zajęli I – miejsce tak samo jak ich starsze koleżanki przy czym nie dojechali na zawody rywale z Przemyśla i Tarnobrzegu z powodu nie przejezdnych dróg. W grupie nasi zawodnicy pokonali parę Dawid Girtler – Przemysław Olbromski KKS „Ruch” Piotrków Trybunalski 21:7, 21:7 i w grze finałowej ograli parę Wojciech Dulęba – Miłosz Miernik MKS „Orlicz” Suchedniów 21:8, 21:10.

Robert w grze pojedynczej w grupie wygrał dwie gry, w pierwszej pokonał Łukasza Jabłońskiego KSR „Wolant” Łódź 21:11, 21:9, w drugiej grze miał walkowera z wyżej wymienionego powodu w ćwierćfinale ograł Adama Garbalę MKS „Orlicz” Suchedniów 21:6, 21:5 i w półfinale pokonał Patryka Kwaśniewskiego także MKS „Orlicz”
Suchedniów 21:8, 21:7, natomiast w finale przegrał z Adamem Szolc KS „Hubertus” Zalesie Górne koło Warszawy 21:23, 12:21 w tym finale zabrakło Robertowi sił i to jest do poprawienia.

Drugi z naszych zawodników Kamil Gocan zajął w grupie drugie miejsce w pierwszej grze przegrał z Adamem Szolc KS „Hubertus” Zalesie Górne 16:21, 9:21 w drugiej grze miał walkowera. Ogólnie wyjazd był udany, uwypuklił nasze braki w grze i taktycy, więc trzeba nad tym bardzo mocno popracować.