poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Niepokonany Lednik

Miastko dn. 29.04.2012.r.

W Solcu Kujawskim 28.04.2012.r. w Hali OSiR przy Ul. Bojowników o Wolność i Demokraji 3 odbyły się Eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintona. W zawodach mieli prawo gry zawodnicy reprezentujący kluby z województw: Pomorskiego i Kujawsko – Pomorskiego. W turnieju wystartowało 53 zawodniczki i zawodników reprezentujących kluby: MMKS Gdańsk, UKS „Lotka” Lubiewo, UKS „Bursztyn” Gdańsk, ULKS „U-2 Lotka” Bytów, MKB „Lednik” Miastko i gospodarze MLKS Solec Kujawski, turniej został rozegrany systemem pucharowym. Juniorzy młodsi walczyli o awans do OOM, które odbędą się w dniach od 29.06.2012.r. do 01.07.2012.r. w Krakowie. Natomiast młodziki walczyli o medale, tytuły i punkty dla: klubów, gmin, powiatów i województwa. Żeby wywalczyć awans do OOM (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) trzeba było uplasować się na pierwszych dwóch miejscach. Wcześniej  do OOM zapewniły sobie start z listy klasyfikacyjnej PZBad.: Aleksandra Paprzycka w singla jest aktualnie na trzecim miejscu i w debla razem z Martą Małyszko gdzie aktualnie też są na trzecim miejscu. W eliminacjach „Lednik” był reprezentowany przez: Klaudię Otoka, Kamila Gocan, Michała Grabowskiego i Pawła Szweda. Cała czwórka uzyskała awans do MPJM i tak Michał Grabowski i Kamil Gocan awansowali z drugiego miejsca w debla, oraz z drugiego miejsca w miksta awansowali: Paweł Szweda i Klaudia Otoka. Natomiast nie udało się awansować w grach pojedynczych dla Klaudii Otoka III – miejsce, Michał Grabowski III – miejsce i na miejscach V – VIII uplasowali się Kamil Gocan i Paweł Szweda.
Natomiast młodziki nie mieli sobie równych w walce o punkty i medale a reprezentowali nas: Robert Cybulski, Szymon Jaworski, Łukasz Stępniewski, Szymon Cybulski, Joanna Dorawa, Magdalena Wolska, Klaudia Ostrowska i Aleksandra Szweda. MKB „Lednik” Miastko zajął I – miejsce w klasyfikacji punktowej i medalowej. Punkty i medale zdobywali:
- gra pojedyncza młodziczek:  II – m. sr. medal 2 punkty Joanna Dorawa,  III – br. medal 1 p. Klaudia Ostrowska,
- gra pojedyncza młodzików: I – m. zł. medal 3 p. Robert Cybulski, II – m. sr. medal 2 p. Szymon Jaworski,
- gra podwójna młodziczek: II – m. srebrna medale 2 p. Joanna Dorawa – Klaudia Ostrowska, V – m. 1 p. Aleksandra Szweda – Magdalena Wolska,
- gra podwójna młodzików: I – m. złote medale 3 p. Robert Cybulski – Szymon Jaworski, II – m. srebrne medale 2 p. Szymon Cybulski – Łukasz Stępniewski,
- gra mieszana młodzików: II – m. srebrne medale 2 p. Szymon Cybulski – Magdalena Wolska, III – m. br. medale 1 p. Łukasz Stępniewski – Aleksandra Szweda.
Klasyfikacja punktowa młodzików:
1.       MKB „Lednik” Miastko   19 p.
2.       MMKS Gdańsk                 12 p.
3.       MLKS Solec Kujawski      11 p.
4.       UKS „Lotka” Lubiewo        5 p.
5.       UKS „Bursztyn” Gdańsk 1 medal: 1 zł., 0 sr., 0 br.,
6.       ULKS „U – 2 Lotka” Bytów: 0 zł., o Sr., 2 br.
Ale żeby z młodzikami nie było tak różowo to rok temu w tych samych zawodach zdobyliśmy 21 punktów ale do juniorów młodszych odeszło nam trzech zawodników a jeszcze nikt nie przybył na tyle mocny, żeby zdobyć już punkty. Z tych punktów klub otrzyma w przyszłym roku dofinansowanie na obozy i turnieje.