wtorek, 22 maja 2012

MISTRZ POLSKI PO RAZ TRZECI

Miastko dn. 20.05.2012.r.

W Kobylnicy koło Słupska w dniach 18/20.05.2012.r. w Hali Sportowej ZSS przy ul. Głównej 63 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintona. Mistrzostwa zgromadziły 78 zawodniczek i zawodników z całej Polski. MKB „Lednik Miastko reprezentowali: Robert Cybulski Joanna Dorawa, Łukasz Stępniewski i Szymon Cybulski.
Wspaniale spisał się po raz kolejny Robert Cybulski zajmując I – miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Mistrz Polski. Przypomnę tylko, że w dniach 14/15.04.2012.r. w Medyce na Mistrzostwach Polski Młodzików w grach podwójnych tam Robert zdobył dwa złote medale jeden w grze deblowej, drugi w grze mieszanej.
W Kobylnicy nasz zawodnik w pierwszej rundzie pokonał Kordiana Kobylnika LKS „Technik” Głubczyce 21:7, 21:7 w rundzie drugiej wygrał z Patrykiem Michałek UKS „Orbitek” Straszęcin 21:5, 21:6, natomiast w ćwierćfinale górnej połówki musiał już mocno powalczyć z Michałem Sobolewskim SKB Suwałki wygrywając 21:16, 21:16, natomiast w półfinale górnej połówki miał już jednego z kandydatów do medalu Tymoteusza Malik z UKS „Trójka” Tarnobrzeg ale z nim sobie też poradził pokonując rywala 21:18, 21:18 i w finale górnej połówki spotkał się z Konradem Płoch UKS „Start” Widełka, i tu już była niesamowita gra Roberta od pierwszego punktu gra szła bardzo ciężko ale pierwszego seta Robert wygrał 21:19 i w drugim secie Robert zwolnił tempo i przeciwnik odskoczył naszemu zawodnikowi na kilka punktów i w tym momencie gra była coraz gorsza co spowodowało, że przeciwnik ostatecznie wygrał tego seta 21:7, po przystąpieniu do trzeciego seta Robert się maksymalnie zmobilizował, poprawił koncentrację, szybkość i dokładność, taka gra przyniosła mu wygraną w tym secie 21:18 i w grze finałowej. W takiej sytuacji pokonany rywal Konrad Płoch przechodzi do dolnej połówki i tam czeka kto dolną połówkę wygra jeśli będzie to przeciwnik z którym już raz wygrał w tych mistrzostwach to drugiego meczu z nim się nie gra bo zalicza się pierwszy wynik i tak też się stało gdyż musiałby zagrać po raz drugi z Adamem Szolc z KS „Hubertus” Zalesie Górne koło Warszawy i w tym momencie Robert został Mistrzem Polski bo musiałby zagrać po raz drugi z Konradem Płoch. Pozostali nasi zawodnicy spisali się różnie. I tak Joanna Dorawa pierwszą grę przegrała z Izabelą Pajek MKS „Orlicz” Suchedniów 12:21, 13:21 w drugiej grze ale już w dolnej połówce wygrała z Aleksandrą Felską UKS „Orkan” Przeźmierowo 21:12, 24:22 i w następnej rundzie przegrała z Dorotą Matysiak KS „Hubertus” Zalesie Górne 21:17, 18:21, 16:21 i zajęła ostatecznie dobre XVII – miejsce a jest jeszcze w piątej klasie. Na XXV – miejscu uplasował się Łukasz Stępniewski i podobnie jak jego koleżanka, pierwszą grę przegrał z Adrianem Jaśkowiakiem UKS „Orkan” Przeźmierowo 10:21, 16:21 w drugiej grze ale też już w dolnej połówce wygrał z Jakubem Gireń MKS Strzelce Oploskie 21:19, 21:19 i trzeciej grze przegrał z Piotrem Misiorowskim AZS AGH Kraków 18:21, 17:21. Najmłodszy z naszych zawodników Szymon Cybulski pierwszą grę przegrał z Filipem Krukowskim SKB Suwałki 3:21, 13:21 i w dolnej połówce także przegrał z Łukaszem Cimosz KS „Chojnik” Jelenia Góra 18:21, 8:21 zajął ostatecznie XXXIII – miejsce i nie dość, że najmłodszy z naszych zawodników, dwa lata mu brakuje do Roberta czy Łukasza to jeszcze przed mistrzostwami się mocno rozchorował myślę, że za rok będzie lepiej dbał o zdrowie. Z naszego regionu jeszcze zagrali w młodziczkach: Wiktoria Juszczak MMKS Gdańsk XXV – miejsce, Emilia Mierzejewska UKS OSiR „Badminton” Sławno XXXIII – miejsce i w młodzikach Bartłomiej Wyciszkiewicz UKS OSiR „Badminton” Sławno XVII – miejsce.